Znak Moravského Krumlova

Dílnička o Sebevědomí nad knížkou Kláry Smolíkové

Ve středu 15. května jsme v knihovně přivítali žáčky 1. a 2. třídy ze ZŠ Jezeřany, kteří přijeli s paní ředitelkou Bílovou. Měli jsme pro ně připravenou literární dílnu. Nad knížkou Kláry Smolíkové „Králík málem králem“ jsme se zamýšleli nad tím, jak se zbavit ostychu a s odvahou čelit nepříjemným situacím v každodenním životě. Kniha je o to zajímavější, že nejen radí nesmělým dětem, jak se začlenit do kolektivu, ale zároveň má historický kontext.

Hlavní hrdina králík Karel nemá kamarády a spolužáků se straní. Když si na hlavu nasadí papírovou korunu, přivolá tím samotného krále Karla IV. Panovníkovo vyprávění o statečných činech, které vykonal, o moudrých rozhodnutích, která učinil, i o trampotách, kterými prošel, malého králíka změní. Čím víc toho ví, tím lépe chápe, že fňukáním se nic nespraví. Je třeba vytáhnout ty nejlepší karty, které mu osud nadělil …

Na hodinu a půl nás spojilo povídání, přečítání, spolupráce ve skupinkách a výtvarná činnost, při které si děti vyrobily svou královskou korunu s drahokamy. Přejeme jim, ať je stejně kouzelná jako koruna našeho hrdiny Karlíka a pomůže jim v jejich dětských problémech.

Za MěK M.K. Radmila Dvořáková


sebevedomi
sebevedomi
sebevedomi
sebevedomi
sebevedomi
sebevedomi
sebevedomi