Znak Moravského Krumlova

Přednáška astrologa Milana Gelnara

Zájemci o astrologii se mohli 4.10.2005 v Knížecím domě seznámit na přednášce Milana Gelnara s historií tohoto umění postaveného na vědeckých základech, které má kořeny již ve starověku. Na vlastním horoskopu posluchačům vysvětlil základní symboly a pojmy užívané v astrologické praxi. Na konci přednášky zájemcům o svůj horoskop umožnil bezplatně osobní výklad. Ti, kteří již dříve prostřednictvím SMS na čísle 737 382 484 zaslali svá data narození (jméno, datum, místo a čas narození), obdrželi při osobním výkladu počítačem vytvořený horoskop s postavením planet při narození a vztahy mezi nimi. My sami osobně jsme si nechali udělat horoskop našeho syna a při osobní konzultaci s Milanem Gelnarem nám potvrdil s naprostou přesností jeho povahové a vztahové vlastnosti. Současně nás upozornil na jeho slabá místa a doporučil nám, jak s nimi do budoucna počítat.

Děkují LP+JP

Pro zájemce o astrologické poradenství doporučujeme internetové stránky www.astrosfera.cz.
Ohlasy studentů SOŠ Moravský Krumlov:
• Beseda na mě zapůsobila dobře, a to hlavně proto, že pan astrolog byl sdílný, sympatický a na nic si nehrál. Obzvláště se mi líbily příklady z jeho osobního života. Chybělo mi jen místo pro nějaké dotazy na jeho osobu.
• Jelikož se o astrologii aktivně zajímám, přednáška mě samozřejmě moc zaujala, už jen díky odlehčené formě výkladu pana Gelnara. Je zajímavé uvědomit si, že existuje něco jiného než současná tvrdá realita. Náš život však neřídí horoskopy, záleží přece na nás, jak naložíme s tím, co nám život nabízí.
• Líbilo se mi, jak pan Gelnar odborný výklad prokládal příběhy ze života. Zaujalo mě, že při výkladu horoskopu je důležitý i přesný čas narození.

Beseda s Milanem Gelnarem
V úterý 4. října jsme měli aspoň malou možnost dozvědět se něco o tajemstvím obklopeném umění, kterým astrologii bezesporu je. Jaká sluneční znamení se k sobě nejlépe hodí? Kdy je nejvhodnější čas požádat o zvýšení platu? Anebo jak je ovlivněn náš charakter měsícem narození? Odpověď na tyto a další otázky jste mohli dostat na besedě s Milanem Gelnarem, která se konala v Knížecím domě.
Milan Gelnar zprvu působil jako technik a programátor, poté pracoval po dlouhá léta v oblasti knih a od roku 2004 se vydává na dráhu profesionálního astrologa. Astrologii se však věnuje více jak dvacet let, dříve pro něj byla ovšem jen koníčkem.
Za základní myšlenku astrologie lze považovat tvrzení, že vše, co se nám v životě, má svůj důvod, čili NÁHODY NEEXISTUJÍ. Astrologie v podstatě sleduje a hledá souvislosti mezi postavením hvězd a tím, co se v různých časových úsecích života přihodí, ať už jde o milostné vztahy, zdravotní stav anebo úspěchy a pády v zaměstnání, podle astrologie se mnohým nepříjemnostem a zklamáním dá předcházet právě řízením se „radami od hvězd“.
Pan Gelnar se na besedě zaměřil hlavně na horoskopy partnerské. Celý zvěrokruh se podle živlů dělí na 4 základní skupiny – oheň (Lev, Beran, Střelec), země (Panna, Býk, Kozoroh), vzduch (Vodnář, Blíženci, Váhy) a voda (Ryby, Rak, Štír). A tak jak na sebe působí např. voda a oheň, tak na sebe působí i lidé narození ve znamení, které se řadí k vodnímu živlu (př. Ryby) a k živlu ohně (př. Lev). Voda oheň uhasí, nedává mu prostor na projevení síly, podobně by to vypadalo i ve vztahu Lva a Ryb – nebyla by to vhodná kombinace třeba jako oheň a vzduch, který má schopnost oheň rozdýchat, popohánět jej dál kupředu, zvyšovat jeho sílu…
V každém případě astrologie je umění, které můžeme uznávat nebo naopak považovat za nesmyslné, smyšlené opodstatňování životních událostí. Ať je to tak či onak, ať konstelace hvězd je nebo není příčinou vzestupů a pádů v našich životech, pohled na noční oblohu posetou miliony hvězd je kouzelný…
Jedna stará moudrost praví: “Poznej sám sebe a poznáš celý vesmír.“ Opravdu krásná myšlenka…a co její realisace?, to je ve hvězdách…

Andrea Votoupalová, septima GMK

lovci-perel
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK