Znak Moravského Krumlova

Cestopisná přednáška Lucie Kovaříkové a M. Jona: „ Z Čech až do Země vycházejícího Slunce“ 23. dubna 2008

Chcete poznat krásy i tajemství cyklocestování? Neváhejte a vydejte se s námi z pražské obory Hvězda přes Německo do Dánska s netradiční zajížďkou do Grónska. Dále pak na cestu Švédskem, Finskem a Norskem k nejsevernějšímu mysu Evropy –Nordkinnu a přes téměř celé Rusko až k Bajkalu. Zažijete jízdu sympatickým Mongolskem do nesympatické Číny, kde na naše cestovatele čekalo zatčení kvůli pobytu v zakázané zóně. Potom už je na řadě Jižní Korea a zimní Japonsko.
Více na www.luciemichal.cz

Na kole kolem světa
„Svět je nejkrásnější ze sedla kola“ – to byla hlavní myšlenka poutavého vyprávění doprovázeného promítáním fotografií Lucie Kovaříkové a Michala Jona. Beseda se konala 23. dubna v Kulturním středisku a zúčastnili se jí studenti sexty, 2. A, septimy a 3.A krumlovského gymnázia.
A co jsme se dozvěděli? Lucie s Michalem prodali auto, byt, mnoho svých věcí a vyrazili na tři roky na cestu kolem světa. Na vlastní pěst, bez cestovky.
Putování začínalo v Praze u letohrádku královny Anny. A pak už je čekaly tisíce kilometrů, mnoho dobrodružství, chvíle radostné i napětí, jak vše dopadne. Na kole procestovali Německo, Nizozemí, Grónsko, Dánsko, Skandinávii, Rusko, Mongolsko,Čínu, Japonsko, Austrálii, Nový Zéland a Ameriku. S prvními devíti zeměmi jsme se podrobně seznámili v cestopisném promítání: „Z Čech až do Země vycházejícího Slunce.“ Už nyní se těšíme na slíbené další pokračování.
Lucie s Michalem nás při vyprávění nezahrnovali zbytečnými informacemi. Škoda jen, že už nezůstal čas také na Nový Zéland, Austrálii a Ameriku. Nikdo z nás by se na takovou cestu neodvážil. Všechny věci a vlastně „celý svůj život“ nacpali do batohů na kole.
Většina studentů 3.A se shodla, že vyprávění bylo velmi zajímavé. Nejlépe vše zhodnotil Ruda Nožka: „Beseda se mi velmi líbila. Především fotografie s popisem „účastníků zájezdu“. Obdivuji jejich odvahu a odhodlání zdolat téměř celý svět na kole. Klobouk dolů!“

z názorů studentů 3. A gymnázia a Rudolfa Nožky

Beseda s cestovateli Lucií Kovaříkovou a Michalem Jonem
Dne 23. dubna 2008 proběhla v Městském kulturním středisku beseda s názvem „Z Čech až do země vycházejícího slunce". Zúčastnili se jí žáci některých škol a tříd včetně té naší. Účinkujícími byli Lucie Kovaříková a Michal Jon, původním povoláním učitelé, kteří se na kolech vydali na tříletou cestu kolem téměř celého světa. Vydali už 5 knih a mají spoustu zážitků, o které se mohou podělit.
Tato beseda na mě zapůsobila hlavně proto, že jsem si díky ní mohla udělat lepší obrázek o zemích jako je například Grónsko nebo Mongolsko. Moc se mi líbilo vyprávění o cestě doprovázené fotografiemi. Také obdivuji výdrž obou cestovatelů, protože to nevzdali ani při obrovských mrazech nebo naopak při silně pálícím slunci. Už jen jejich odvaha jet na kolech tak dlouhou trasu si určitě zaslouží veliké uznání a obdiv nás všech.
Určitě bych se někdy v budoucnu ráda zúčastnila besedy o ostatních zemích, které procestovali.

Brigita Štadlerová, 8. třída, ZŠ Ivančická Moravský Krumlov

Plakátek
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna
Moravský Krumlov knihovna