Znak Moravského Krumlova

Autorské čtení Markéty Hejkalové a Jiřího Kratochvila

Večerní autorské čtení k 125. výročí založení knihovny se oproti dopolednímu neslo již v komornější a o něco vážnější atmosféře, čemuž pomáhal i blížící se večer a tlumená světla v prostorách Galerie. Autoři si pro nás připravili střídavé čtení ze svých děl, kdy každý z nich seděl v jiné části místnosti a zajímavým způsobem tedy oživili zaběhlou praxi, na niž jsme jinak u autorských čtení zvyklí. Nejdříve nám Markéta Hejkalová představila první kapitolu připravovaného románu, jehož název zatím i ona sama považuje čistě za pracovní. A vzápětí již hlavní otěže převzal výborný Jiří Kratochvil, který nás svým čtením uvrhl doprostřed detektivního příběhu protkaného brutální vraždou a tajemstvím. Mnohým se doslova tajil dech. Následná diskuze a dotazy ze strany publika byly opravdu pestré a autoři vždy odpovídali s dobrou náladou. Odcházeli jsme až v pozdějších večerních hodinách obohaceni o unikátní zážitky, ale i podepsané knihy obou autorů. Jiří Kratochvil pojal den jako rozloučení s Moravským Krumlovem a troufám si říci, že jeho poslední čtení na tomto místě bylo více než důstojné!

Andrea Dokoupilová, studentka 3. roč. Masarykovy univerzity Brno

Markéta Hejkalová - spisovatelka, překladatelka, nakladatelka, ředitelka knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě a místopředsedkyně českého PEN klubu a členka mezinárodního PEN klubu.

Jiří Kratochvil – spisovatel, romanopisec, dramatik, fejetonista, do roku 1989 zakázaný autor, klasik české postmoderny, napsal téměř 30 knih. Za svou literární činnost obdržel řadu cen.

Pozvání na autorské čtení přijal brněnský dramatik, prozaik, autor písňových textů, politik Milan Uhde s manželkou.

Vážená a milá paní Nováková,
bylo to nejbáječnější čtení Vaší zásluhou, odřekl jsem čtení v Brně, v Huse na provázku (zastoupil mě tam můj nakladatel), a rozhodl jsem se, že se budu čtení vyhýbat, nemám čtení na veřejnosti rád, ale u Vás mě to fakt potěšilo, díky za vše.

Váš Jiří Kratochvil

knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK
knihovna MK